متن مصاحبه آقای یاشار غریبی

بسمه­ تعالی

مصاحبه با کارآفرینان1- لطفا به طور خلاصه خودتان و شرکتتان را معرفی کنید؟
یاشار غریبی متولد 1358 در تهران، فارغ التحصیل رشته مهندسی عمران از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران می باشم. از همان بدو ورود به دانشگاه علاقه و افری به مقوله تولید و تجارت داشتم با توجه به مقوله با اهمیت برند سازی در دنیا، بر آن شدم تا با ایجاد یک نشان تجاری و ارائه محصولی کاملا جدید و متنوع رویای در سر را عملی نمایم و اینچنین
بود که در سال 1386 بدون هیچگونه حمایت مالی و صرفا با اعتماد به نفس و توکل به خدا مسیر پرتلاطم تولید و تجارت را آغاز نمودم.

2-از دیدگاه شما کدام ویژگی فردی بیشترین تاثیر را در موفقیت شما داشته است؟پشتکار و خلاقیت در ایده های نو، اعتماد و خود باوری که پایه و زمینه ساز اعتماد دیگران به هرفردی است.

3- آرمان و آرزوی شما (چشم انداز کسب و کار) در آستانه، شروع کسب و کار چه بوده است؟ ایجاد یک بنگاه اقتصادی و قابل توسعه در زمینه های مختلف

4- آیا خود را فردی موفق میدانید؟ تا چه حد؟ بله

5- شما سهم شانس را در موفقیت تا چه حدی ارزیابی می کنید؟ شانس فاکور ارزشمندی است که در مسیر توسعهل هر فردی قرار می گیرد، صرفا نوع دیدگاه ، نحوه برخورد هر فرد و میزان استفاده از فرصت (شانس) میزان موفقیت را تضمین می کند.

6- آینده کسب و کار خود را در کوتاه مدت و دراز مدت چگونه می بینید؟ با وضعیت فعلی سیاسی و در صورت رفع موافع نرخ رشد کسب و کار بالا خواهد رفت.

7- مهمترین دغدغه ای که اکنون با آن مواجه هستید چیست؟ امکانات بانکی و منابع انسانی

8-برزگترین نگرانی شما برای کسب و کار چه بوده است؟ مشکلات اداری

9- آیا بطور تمام وقت کار خود را دنبال می کنید؟ اوقات فراغت خود را چگونه می گذرانید؟ بله - عمدتا با خانواده

10- مشکلات موجود در بازار کار و اقتصاد از دیدگاه شما(تولید، عرضه و فروش) در تولید مشکلات فراوان منابع انسانی،عدم دسترسی به منابع بانکی، عدم دسترسی به منابع مواد اولیه با کیفیت در عرضه (عدم سیستم هماهنگ و منسجم) فروش (مشکالات برگشت سرمایه)

11-نظرتان درمورد انجمن های صنفی و غیر دولتی همچون کانون کارآفرینان چیست؟ در صورتی که بعنوان یک انجمن واحد ولی تائین کننده شناخته شود مورد وثوق است

12- به نظر شما اینگونه انجمن ها میتوانند در پیشبرد اهداف کارآفرینان مثمر ثمر باشند؟ کاملا بستگی به میزان لابی کردن این انجمن ها خواهد داشت.

13- به نظر شما کانون کارآفرینان در چه هدفی متمرکز شوند موفقتر خواهند شد؟ دریافت و بررسی ایده ها و جذب سرمایه (دولتی با نرخ بهره کم) و هدایت صاحب ایده به سمت ایجاد کسب و کار درست با هدف کارآفرینی

14- توضیحات  با تشکر


تاریخ بروزرسانی : 1392/10/08